Kırgızistan’lı firmalar Mumbai’deki teknik tekstil fuarında

Share

Kırgızlı imalat şirketleri Ademi Fashion Trends, Cool Bros, Velvet, ACTIS, Aruu Fashion ve Iness’in başkanları Mumbai’deki serginin resmi açılış törenine katıldı.

Sergiye, giyim, spor ve eko-tekstil üretimi için tekstil ürünlerinin üretiminde uzmanlaşmış Kırgız işletmelerinden temsilciler ve Iness moda evleri, Kırgız Cumhuriyeti Hindistan Büyükelçiliği’nin desteğiyle fuara katılma fırsatı elde etti.

Büyükelçilikten yapılan açıklamaya göre, Hindistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu (FICCI) tarafından Hindistan Ticaret ve Sanayi Bakanlığı desteğiyle düzenlenen Technotex 2019 Uluslararası Sergi ve Konferansı’na 21 ülkeden heyetler katıldı.

Kırgızistan’ı temsil eden giyim şirketleri üyeleri ayrıca, tekstil endüstrisini geliştirme ve etkinliğe katılan potansiyel Hintli ve yabancı işletmelerle karşılıklı yararlı iş bağlantıları kurma amacıyla Hint deneyimine aşina olmaları için tematik oturumlara katıldılar.

Hindistan’ın 8. büyük uluslararası tekstil tekstil sergi ve konferansı olan Technotex 2019, 29 Ağustos’ta çalışmalarına başladı.